Florbalisté se vrací na palubovku

V minulé sezóně se stihly odehrát pouze dva turnaje, pak následovalo přerušení a nakonec i ukončení. Poslední utkání jsme tedy odehráli před 11 měsíci a tak není divu, že jsou všichni natěšení až se rozjede sezóna nová. Poslední týden zbývá na přípravu a v sobotu 25.9. vimperští odjíždějí na palubovku do Týna nad Vltavou, kde se utkají s FbC Písek B (10:30) a domácími SK Meťák České Budějovice (14:00).

 

 

Jako vždy se přes léto tým obměnil. Dominik Konopa po roce přestoupil do rodných Českých Budějovic, kde bude nastupovat za FA Septa.cz ČB. Z pracovních důvodů kariéru přerušil Vladimír Petr a přetržené vazy v koleni na rok vyřadily ze hry Šimona Peka. Tým naopak posílili tři noví mladí hráči. Bývalý hokejisté Ondřej Gabauer s Jakubem Kováčem a Martin Mucha, který dříve trénoval ve starších žácích. Mezi posily se dá počítat i Ondřej Sova, který v loňském roce nestihl odehrát ani jeden zápas.

 

 

Aktuálně má kádr tuto podobu:

  • B: Sippl Ladislav, Říha Jaroslav
  • O: Robl Vítek, Pešl Vladimír st., Gabauer Ondřej, Chval Zdeněk, Křešnička Petr
  • Pešl Vladimír ml., Gabauer Michal, Havelka Václav, Hrdlička Štěpán, Hradil Ondřej, Sova Ondřej, Kováč Jakub, Mucha Martin, Myslík Martin, Burian Vojtěch

 

 

Po individuální přípravě, kterou si hráči vedli každý sám, se poprvé vimperští sešli v pátek 30.7.2021 k prvnímu tréninku v tělocvičně ZŠ TGM, kde budou probíhat tréninky jako v minulé sezoně.

 

 

V neděli 5.9.2021 vimperští odehráli přátelské utkání hrané 3 x 20 minut v obloukové hale ve Strakonicích:

 

TJ Šumavan Vimperk – FBC Sokol Vodňany 9:8

B: 4x Havelka, 4x Pešl ml, Kováč.

S: Sippl – Pešl st., Gabauer O.; Robl, Hovorka – Pešl ml., Hradil, Kováč; Mucha, Chval, Havelka

 

 

 

Letošní sezóna se odehraje za určitých podmínek, ale jsme rádi za to, že vůbec můžeme hrát.

 

Více informací se dozvíte na našem webu: www.fbcvimperk.cz

 

Sledovat nás můžete na FB www.facebook.com/vimperskyflorbal a nově také na IG @vimperskyflorbal

 

 

V případě našeho kontaktu můžete psát na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volat na +420723407725

 

       

 

Držte nám palce v nadcházející sezoně a bude nás těšit, když nás přijedete na některý turnaj podpořit do hlediště.  

 

Vladimír Pešl

MUŽI: Domácí turnaj na závěr za tři body

Náš domácí turnaj hraný v Kašperských Horách poslední den předchozího měsíce, měl pro nás být předposledním z celé sezony. Nyní již můžeme říci, že byl poslední. Dlouhou cestu do Kašperských Hor, až na rozhraní jihočeského a plzeňského kraje, podstoupili týmy z Milevska a Chýnova. Týmy z čela tabulky přijely v plné síle bojovat o účast v premiérovém play-off, které se však jako poslední turnaj odehrávat nebude, neboť soutěže byly předčasně ukončeny. Situace pro nás byla nejistá ještě pár dnů před utkáním, neboť ze tří brankářů (Sippl – operace; Petr – zdravotní problémy s ambulantní léčbou; Říha – pracovní povinnosti) jsme nevěděli, koho postavíme do branky. Naštěstí se nám povedlo domluvit se s bývalým fotbalovým brankářem Davidem Králem, který se do svého prvního florbalového utkání pustil po jednom tréninku.

Číst dál: MUŽI: Domácí turnaj na závěr za tři body

MUŽI: Také ze Strakonice bez bodového zisku

Po nepovedeném turnaji, který jsme odehráli před vánocemi, jsme se tentokrát vydali za humna do strakonické obloukové haly. Soupeři nám tentokrát byla Soběslav v tu chvíli krčící se na předposledním místě tabulky a derby s domácími Strakonicemi. Se Soběslaví v letošní sezoně jsme měli pozitivní bilanci po vítězství 7:5. Do letošního třetího (a posledního) derby proti Strakonicím jsme vstupovali se vzájemnou bilancí jedné porážky a jednoho vítězství.

Číst dál: MUŽI: Také ze Strakonice bez bodového zisku

MUŽI: Zakletá hala v Sezimově Ústí

Vánoční čas je definitivně pryč, tudíž se můžeme vrátit ke sportovním událostem. Tři dny před Štědrým dnem, se vimperští florbalisté vydali na delší cestu do Sezimova Ústí, kde odehráli dvakrát 1. Kolo Poháru České pojišťovny a jeden ligový turnaj a v ani jednom případě se vimperským příliš nedařilo. Tentokrát na ně čekali ligoví soupeři, druhý tým tabulky Milevsko a pořádající tým z Chýnova.

Číst dál: MUŽI: Zakletá hala v Sezimově Ústí