MUŽI: Historický milník ukončil sérii porážek

Do jihočeské metropole jsme se vydali ukončit sérii porážek, která nás provází již několik turnajů. Tentokrát jsme se postavili soupeři z Kaplice a sté utkání odehráli proti českobudějovickému céčku Štírů. Nepříznivé bylo zjištění, že v kombinaci se zraněními a ne dobře načasovanými dovolenými nás vyráželo pouze sedm hráčů do pole.

FBC Spartak Kaplice - TJ Šumavan Vimperk 15:6 ( 5:2 – 5:2 – 5:2 )

Branky Vpk: 10:31 Hrdlička, 10:39 Pešl ml. (Pešl st.), 28:38 Hrdlička (Pešl ml.), 29:52 Pešl ml. (Robl), 30:18 Robl (Pešl ml.), 34:57 Pešl ml. (Havelka)
Vyloučení: 5:2 - Využití: 2:0 – V oslabení: 1:0
Rozhodčí: Lukáš Teska a Václav Paletář– Diváků: 3
Průběh utkání: 4:0, 4:2, 10:2, 10:5. 12:5, 12:6, 15:6
Sestava: Petr (Říha) – Pešl ml., Havelka, Pek, Hrdlička – Pešl st., Robl, Chval

Hodnocení prvního utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.:
Naděje k zastavení série porážek byla podle postavení v tabulce proti Kaplici nadějná. Nástup tohoto mladého týmu do utkání však všechny přesvědčil, že to tak nebude. Již v sedmé minutě to bylo pro soupeře o čtyři branky a vimperští ještě před tím než se stihli rozkoukat, bylo téměř po zápase. Naděje přišla v jedenácté minutě první třetiny, kdy jsme vstřelili dvě slepené branky, ale soupeř odpověděl a první část skončila rozdílem tří. Nástup do druhé třetiny byl ještě horší. Po třech minutách a čtyřiačtyřiceti sekundách byl soupeř o tři branky ještě bohatší a Vimperk si vzal time-out, který nebyl vůbec platný, protože pět vteřin poté Kaplice měnila skóre znova. Rozdíl ve skóre byl o sedm branek a to je i na florbal dost. Dokonce druhé třetiny padli ještě celkem tři branky a to jedna do naší a dvě do soupeřovy branky. Třetí část utkání začala bleskovým gólem Vimperka, ale Kaplice na něj během minuty odpověděla dvěma góly a utkání z našeho pohledu bylo jen o tom dohrát to s co nejnižším výsledkovým rozdílem. Skóre se nakonec zastavilo na poměru 15:6.

TJ Šumavan Vimperk – FBC Štíři České Budějovice C 7:7 ( 2:2 – 4:3 – 1:2 )

Branky Vpk: 11:26 Hrdlička (Robl), 13:24 Pešl ml. (Hrdlička), 15:33 Havelka (Hrdlička), 19:55 Hrdlička (Pek), 23:52 Pešl ml. (Pešl st.), 24:51 Pešl ml., 42:06 Havelka (Pešl ml.)
Vyloučení: 1:0 - Využití: 0:1 – V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Lukáš Teska a Václav Paletář – Diváků: 5
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 6:4, 6:6, 7:6, 7:7
Sestava: Petr (Říha) – Pešl ml., Havelka, Hrdlička; Pek – Pešl st., Robl, Chval

Hodnocení druhého utkání trenérem Vladimírem Pešlem ml.:
Utkání proti Štírům bývají vyrovnaná a napínavá až do konce. Starší zkušené mužstvo jsme jednou dokázali porazit 7:6 a jednou utkání skončilo smírně 7:7. Hodili jsme předchozí debakl za hlavu a v sedmi lidech se pustili do takticky vyzrálého týmu po hlavě. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale hrálo se spíše po mantinelech. První se střelecky prosadili Štíři, ale v rozmezí dvou minut vimperští dokázali otočit výsledek ve svůj prospěch, což vydrželo pouze pár vteřin a skóre bylo opět vyrovnané. Druhá třetina začala divočeji než ta první a hned v první minutě padl gól na obou stranách. V polovině utkání se do vedení opět dostal Vimperk, ale poté dostali Štíři šanci v přesilové hře, kterou využili. Od této chvíle začala přestřelka, kdy během sedmi minut padly čtyři góly, a druhá třetina skončila poměrem 6:5 pro Vimperk. Další branka utkání padla až ve dvanácté minutě třetí části, kdy českobudějovičtí opět vyrovnali. Tři minuty před koncem po závaru si Vimperk vzal oddechový čas, po kterém využil rozehrávky z rohu a necelé tři minuty se dostal opět do jednobrankového vedení. Chvíli po té si vzali time-out hráči Budějovic, po kterém se však nedovoleně provinili a Vimperk dostal možnost trestného střílení. Nebylo však využito a nastala rozhodující poslední minuta. Hosté odvolali brankáře a dostali se do velkého tlaku. Vimperští dlouho odolávali, ale v čase 44:44, špatně zabránili výběhu z rohu a bylo opět vyrovnáno. V Posledních vteřinách se již nic nestalo a oba týmy si tedy připsaly bod do tabulky.

Celkové shrnutí:
Slibně rozjetá sezona, kdy jsme měli v zápasech štěstí a vyhrávali většinou o jeden či dva góly se otočila. Nedaří se, chybí nám štěstí v rozhodujících chvílích. Nedaří se nám využívat přesilové hry, kterých nám soupeři nabízejí víc než dost. Teď nás čekají poslední dva turnaje, které nebudou vůbec jednoduché. Nyní na domácím turnaji nás čeká aktuálně druhý a třetí tým tabulky, proti kterým jsme ještě neuhráli ani bod, ale teď bychom je potřebovali. Je ještě šance myslet i na medailové pozice, ale to bychom museli bodovat naplno.

Přijeďte nás podpořit!! Další turnaj sehrajeme 29.2. ve sportovní hale Kašperské Hory proti FBC Došwich Milevsko (9:00) a TJ Skolo Chýnov (14:30). Přijeďte nás podpořit!!